Za nami ciepły i słoneczny, a przede wszystkim bardzo udany weekend. Drużyna Juniorów wygrała z ekipą UKS Ruch Chorzów 3:1.

Gospodarze dobrze weszli w mecz i od początku starali się narzucić swój styl gry, nie pozwalając przyjezdnym na „rozwinięcie skrzydeł”. W 25 minucie spotkania Michał Dubicki wykorzystał dokładne dośrodkowanie Pawła Jędrusika i celnym strzałem z głowy otworzył wynik spotkania na 1:0. Na kolejną bramkę nie trzeba było długo czekać, gdyż już w 30 minucie w podobnej sytuacji Michał Dubicki podwyższył wynika spotkania na 2:0 po asyście Dawida Dudka.

Pierwsza połowa była kontrolowana przez drużynę Żółto-niebieskich, natomiast druga połowa to już przewaga drużyny UKS Ruchu Chorzów. Niebiescy wyszli na boisko zdeterminowani i chcieli szybko odrobić straty z pierwszej części spotkania.

Goście groźnie atakowali, a nasza drużyna miała duże problemy z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy. W 80 minucie spotkania drużyna UKS-u zdobyła kontaktową bramkę po zamieszaniu w polu karnym, a w szeregach Józefki zrobiło się bardzo nerwowo. Na szczęście odpowiedź naszej ekipy była natychmiastowa. Po indywidualnej akcji Szymona Bełkota, który został sfaulowany w polu karnym, sędzia pokazał rzut karny. Do piłki podszedł kapitan drużyny Jakub Knysok, który ustalił wynik spotkania na 3:1 dla gospodarzy. MVP spotkania został bramkarz gospodarzy Karol Skrago.

Jak podkreśla Trener Paweł Spyra, cieszymy się z 3 pkt, ale już dziś już myśli o kolejnym spotkaniu.

Tym razem do Chorzowa przyjedzie faworyzowana przez wielu drużyna Sparty Katowice.