Miniony weekend nie był szczęśliwy dla drużyny Seniorów. Józefka przegrała 1:0 z Jastrzębiem Bielszowice.

W grze Żółto-niebieskich było widać poprawę względem ubiegłych spotkań. Prócz jednego momentu dekoncentracji, który zakończył się bramką zdobytą przez Pawła Latoskę, Seniorzy przez 90 minut kontrolowali mecz i mieli widoczną przewagę nad rywalem. Chorzowianie oddali kilkanaście strzałów na bramkę przeciwnika, lecz żaden z nich nie znalazł drogi do siatki. Statystyka posiadania piłki także była na korzyść Józefki. W drugiej połowie brakowało cierpliwości, a im bliżej końca spotkania, tym więcej nerwowości można było zobaczyć w grze podopiecznych trenera Kubickiego.

Jastrząb nie zrezygnował ze swojego stylu. Drużyna z Rudy Śląskiej cierpliwie odpierała ataki gospodarzy, raz na jakiś czas wyprowadzając kontry. Zachowała czujność i w odpowiednim momencie wyprowadziła cios. Niestety Józefka nie znalazła już odpowiedniej kontry i mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem przyjezdnych.

Co do powiedzenia po spotkaniu miał trener Dawid Kubicki?

Zawodnikom należą się ogromne brawa za to, jak zagrali spotkanie. Od samego początku cierpliwie wykonywaliśmy swoje założenia. Niemniej z upływem czasu u piłkarzy narastała presja, że ten mecz trzeba wygrać.  Straciliśmy troszkę koncentracji, co w efekcie przyniosło gola dla przeciwnika. W następnym meczu musimy być cierpliwi nawet do dziewięćdziesiątej minuty, bo i wtedy można strzelić zwycięską bramkę. Dziękuję wszystkim zawodnikom i kibicom.

Zapowiedź kolejnego spotkania już jutro.