Mecz derbowy z UKS-em Ruch Chorzów zakończył się dla Józefki bardzo pozytywnie. Żółto-niebiescy pokonali lokalnego rywala 4:0.

Słoneczny, niedzielny poranek zapowiadał świetny mecz i rzeczywiście kibice obecni na pierwszym w rundzie spotkaniu przy ulicy mogli cieszyć się dobrą grą swoich ulubieńców. Od samego początku spotkania Józefka dominowała. Wygrywała pojedynki jeden na jeden i konsekwentnie budowała swoją przewagę. W pierwszej połowie zdołała uzyskać jednobramkowe prowadzenie, które dał drużynie Dominik Urbaniak. Druga połowa przyniosła jednak więcej bramek. Do siatki trafiali Michał Sroka, Kamil Swoboda i – wchodzący z ławki rezerwowych – Dominik Watoła. Jak spotkanie komentuje trener Dawid Kubicki?

Był to kolejny mecz derbowy, który rozegraliśmy w przeciągu dwóch tygodni. W tych derbach pokazaliśmy jednak dużo ofensywnej gry, co przełożyło się na liczbę strzelonych goli. Zarówno kibice, jak i my jesteśmy z tego zadowoleni. To z pewnością nas napędzi na kolejne spotkania. Także zapraszam na nasz kolejny mecz. Dziękuję jak zawsze kibicom i zawodnikom.

JÓZEFKA CHORZÓW – UKS Ruch Chorzów – 4:0 (1:0)

Pierwszy skład Józefki: Brom, Wojcik, Jędrusik, Kuza, Łata, Malcharczyk, Sroka, Urbaniak, Swoboda, Nowakowski, Barański
Ławka rezerwowych: Tokarz, Watoła, Bełkot, Nimpczke, Słota, Kochel