W najbliższą niedzielę Seniorzy rozpoczną zmagania na ligowym podwórku. Ile punktów dzieli nas od pozycji lidera? Z kim przyjdzie się mierzyć naszej drużynie? Czy znamy już terminarz rozgrywek? O tym wszystkim mogą Państwo przeczytać w poniższym artykule.

Po pierwszej rundzie znajdujemy się na 5 pozycji w tabeli z 22 oczkami na koncie. Od znajdującej się lokatę wyżej Uranii dzieli nas tylko 1 punkt. Na klub z Rudy Śląskiej czeka nie lada wyzwanie. Swoje pierwsze spotkanie rozegra bowiem na wyjeździe z liderem A-klasy, Ruchem Chorzów. Józefka do ekipy z ulicy Cichej 6 traci 9 punktów. Biorąc pod uwagę fakt, że w rundzie jesiennej udało nam się pokonać przewodzącą stawce drużynę oraz to, że zaliczyliśmy bardzo dobrą końcówkę minionej rundy, strata nie jest nie do nadrobienia.

Oprócz Ruchu i Stadionu na naszej drodze stanie jeszcze jedna chorzowska ekipa – AKS Wyzwolenie. Razem z Uranią do rozgrywek przystępują także 3 inne zespoły z Rudy Śląskiej: Wawel Wirek, SRS Gwiazda i Jastrząb Bielszowice. Ponadto rozegramy w nadchodzącej rundzie wyjątkowo ważne mecze z Siemianowiczanką oraz Orłem Mokre, którzy znajdują się odpowiednio na drugim i trzecim miejscu w tabeli. Stawkę A-klasy uzupełniają jeszcze KS Kamionka Mikołów, UKS Szopienice, ŚKS Naprzód Lipiny oraz Hetman 22 Katowice. Razem z Józefką w lidze zobaczymy więc 14 ekip.

O terminarzu trudno napisać coś więcej. Każdej drużynie przysługuje prawo do zmiany terminu i godziny spotkania bez zgody przeciwnika, jeżeli [zmiana] dokonana jest najpóźniej 14 dni przed planowaną datą zawodów i dotyczy zawodów rozgrywanych w dni wolne od pracy (Śląski Związek Piłki Nożnej, Regulamin rozgrywek w piłkę nożna § 40 pkt 2). Dlatego zamieszczamy poniżej jedynie 2 terminy (te dotyczące najbliższych meczów), a resztę spotkań pozostawiamy wyłącznie z numerem kolejki, w której zostaną one rozgrywane. Informacje dotyczące kolejnych spotkań będą systematycznie prezentowane na stronie w formie krótkich zapowiedzi.

 2022-03-20/10:00 14. PKS JÓZEFKA CHORZÓW KS STADION ŚLĄSKI CHORZÓW
2022-03-26/11:00 15. GKS WAWEL WIREK PKS JÓZEFKA CHORZÓW
16. PKS JÓZEFKA CHORZÓW SRS GWIAZDA RUDA ŚLĄSKA
17. TP JASTRZĄB BIELSZOWICE PKS JÓZEFKA CHORZÓW
18. PKS JÓZEFKA CHORZÓW UKS SZOPIENICE
19. PKS JÓZEFKA CHORZÓW ŚKS NAPRZÓD LIPINY
20. LKS ORZEŁ MOKRE PKS JÓZEFKA CHORZÓW
21. PKS JÓZEFKA CHORZÓW RUCH II CHORZÓW S.A.
22. AKS WYZWOLENIE CEZ CHORZÓW PKS JÓZEFKA CHORZÓW
23. PKS JÓZEFKA CHORZÓW MKS SIEMIANOWICZANKA
24. KS KAMIONKA PKS JÓZEFKA CHORZÓW
25. PKS JÓZEFKA CHORZÓW GKS URANIA RUDA ŚLĄSKA
26. KS HETMAN 22 KATOWICE PKS JÓZEFKA CHORZÓW

Dodatkowo zachęcamy do śledzenia wszystkich informacji na bieżąco. Można to robić po tym LINKIEM.