Trener Krzysztof Cieluch: W pierwszej rundzie pucharowych zmagań pokonaliśmy 4. drużynę Klasy A ubiegłego sezonu, w II rundzie zmierzyliśmy się ze spadkowiczem ligi okręgowej. Początek meczu bardzo szarpany, ale po 15 minutach złapaliśmy płynność w grze i zaczęliśmy dominować, w wyniku czego zdobyliśmy dwa gole. Ostatnie 30 min gry pierwszej połowy było naprawdę dobre w naszym wykonaniu. Bramka Bełkota, który dobił piłkę po strzale Piwonia, strzał w poprzeczkę Dobrowolskiego, kilka strzałów z dystansu Słoty, Piwonia, Dobrowolskiego, kilka rzutów rożnych i drugi gol po fantastycznej indywidualnej akcji Jerka.

W drugiej części meczu zagraliśmy znacznie słabiej, a wynikało to z kilku powodów, po pierwsze z dużej intensywności w pierwszej części gry, po drugie zmianami ustawienia oraz po trzecie, trzeba sobie to jasno powiedzieć, daleko nam jeszcze do optymalnej formy fizycznej.

Najważniejsze jednak, że utrzymaliśmy zaliczkę z pierwszej połowy i 31 sierpnia zagramy na własnym boisku ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski na szczeblu podokręgu ze Slavia Ruda Śląska.

JÓZEFKA CHORZÓW –  Naprzód Świętochłowice 2:0 (2:0) 

21 min. 1:0 Bełkot

38 min. 2:0 Piwoń

Skład Józefki: Brom (kpt.) – Werner (57 min. Słota. M), Kuza, Jędrusik, Wojcik (46 min. Watoła)  – Malcharczyk, Słota, Sroka – Piwoń, Dobrowolski (88 min. Łata), Bełkot (75 min. Sosnowski)

Rezerwowi: Swoboda, Nimpczke