Drugi mecz przy ulicy Pokoju i druga zdobycz punktowa. Tym razem jednak niedosyt jest spory. Seniorzy zremisowali 2:2 z ŚKS-em Naprzód Lipiny.

Mecz był szarpany – cios za cios, akcja za akcję. Choć ataki nie zawsze kończyły się strzałem, to drużyny bardzo mocno dążyły do zdobycia bramki. Pierwsze trafienie można było odnotować  po 30 minutach gry. Efektownym strzałem zza pola karnego popisał się Gracjan Wojcik i dał Józefce upragnione prowadzenie. Niestety radość Żółto-niebieskich nie trwała zbyt długo, gdyż niecałe 10 minut później, po strzale z rzutu wolnego drużyna Naprzodu uzyskała wyrównanie. Wynik remisowy utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Na drugą część spotkania Józefka wyszła z bojowym nastawieniem. Po akcji lewą stroną boiska piłka powędrowała w pole karne. W szesnastce znów najlepiej odnalazł się Gacek, który skierował futbolówkę do siatki rywali. Podobnie jak w pierwszej połowie Żółto-niebiescy prowadzeniem nie cieszyli się długo. Tym razem obie bramki dzieliły jednak nie minuty, a sekundy. Już w pierwszej akcji od rozpoczęcia ze środka boiska goście ze Świętochłowic odpowiedzieli na trafienie Józefki i doprowadzili do wyrównania.

Spotkanie zakończyło się rezultatem 2:2.W obu drużynach – pomimo aż czterech trafień – brakowało decyzyjności w ostatniej tercji boiska, która mogłaby jeszcze bardziej rozerwać worek z bramkami. Co jednak podkreśla Trener Dawid Kubicki, cieszy skuteczność, która znów pojawiła się na własnym boisku.

Po ostatnim meczu mamy bardzo duży niedosyt, ponieważ ten mecz zdecydowanie dało się wygrać. Przeciwnik jednak pokazał charakter i gonił wynik do samego końca. Bardzo szkoda, gdyż dwukrotnie wychodziliśmy na prowadzenie, co pokazuje, że potrafimy grać skutecznie, to także chcemy powtarzać w następnych meczach. Już dziś zapraszam na kolejne spotkanie. Dziękuję.

JÓZEFKA CHORZÓW – UKS Ruch Chorzów – 2:2 (1:1)

Pierwszy skład Józefki: Brom – Juniewicz, Jędrusik, Kuza, Słota – Malcharczyk, Swoboda, Barański – Wojcik, Nowakowski, Watoła
Ławka rezerwowych: Tokarz, Bełkot T., Bełkot S., Łata