Po długiej nieoczekiwanej przerwie w rozgrywkach wreszcie wracamy do gry. W najbliższą niedzielę zmierzymy się na własnym boisku z drużyną UKS Ruch Chorzów.

UKS to beniaminek A klasy, który wykazuje bardzo ciekawą zależność w swoich wynikach –  po każdym zwycięstwie notuje dwie kolejne porażki. Ostatnie dwa mecze to wygrana z Kolejarzem 1:0 oraz porażka z Grunwaldem 2:9.

Chociaż nasz najbliższy rywal nie należy do najmocniejszych zespołów ligi, to zdecydowanie nie możemy go zlekceważyć. Ostatni mecz ligowy rozegraliśmy miesiąc temu, a po tak długiej przerwie w meczach ligowych forma zespołu zawsze jest niewiadomą, tym bardziej, że ze względu na panującą sytuację nie pozwalamy na udział w treningach zawodnikom z najmniejszymi nawet objawami przeziębienia.

Podczas naszej nieobecności na boiskach osunęliśmy się nieco w dół ligowej tabeli. W tej chwili z dorobkiem 12 punktów zajmujemy 6 miejsce ze stratą 7 punktów do liderującego Hetmana, który rozegrał aż 3 mecze więcej. Liczymy, że w niedzielę zmniejszymy nieco stratę do lidera i rozpoczniemy marsz w górę tabeli, gdzie jest naszej miejsce.