Mecz przeciwko liderowi A klasy, w dodatku na jego boisku, okazał się zbyt trudnym wyzwaniem. Seniorzy ulegli Uranii 5:1.

W pierwszej połowie kibice zgromadzeni przy ulicy Tunkla mogli obserwować wyrównane spotkanie. Wynik otworzył Kamil Swoboda. 17-letni napastnik wykorzystał podanie Mateusza Barańskiego, który po odbiorze piłki w środku pola idealnie wyłożył ją swojemu koledze. Niestety to był pierwszy i ostatni akcent strzelecki Józefki. Odpowiedź nadeszła dość szybko. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej w polu karnym wyskoczył Kevin Kołodziej i główką wpakował piłkę do siatki. Do końca pierwszej połowy padły jeszcze dwie bramki dla gospodarzy. Najpierw Seweryn Zalewski wykorzystał jedenastkę, a następnie indywidualną akcję Dawida Henisza wykończył Bartek Nowakowski. Do przerwy było 3:1.

Po przerwie Urania jedynie postawiła kropkę nad “i”. Józefka starała się stwarzać przewagę na połowie gospodarzy, lecz w momencie straty narażała się na kontrataki. To właśnie dzięki nim drużyna z Rudy Śląskiej zdobyła kolejne dwie bramki i przypieczętowała swoje zwycięstwo.

Wygrał zespół, który zasłużenie jest liderem katowickiej A klasy. Trener Dawid Kubicki podkreśla jednak, że są aspekty, z których można być zadowolonym.

Pomimo wysokiej przegranej jestem zadowolony z mojej drużyny. Mecz zaczął się po naszej myśli, gdyż pierwsi zdobyliśmy bramkę. Prowadzenie tak nas ucieszyło, że straciliśmy koncentrację w obronie. Grając z taką drużyną, nie można popełniać błędów, bo ona zaraz to wykorzysta. Chłopaki walczyli do samego końca i za to im bardzo dziękuję.W nadchodzący weekend ostatni mecz rundy.

Przeciwnikiem Józefki będzie Wawel Wirek. Zapowiedź już wkrótce.