To już szósty mecz bez porażki z rzędu i piąty remis od początku rundy. Józefka podzieliła się punktami z Jastrzębiem Bielszowice.

W pierwszej połowie gospodarze tego spotkania mieli zdecydowaną przewagę. Potrafili wykorzystać atut swojego boiska i w 5 minucie meczu, za sprawą trafienia Adama Gosza, wyszli na prowadzenie. Kolejne 40 minut było także pod dyktando Jastrzębia, który dążył do zdobycia drugiej bramki. Dobrze spisywała się jednak defensywa Żółto-niebieskich, co utrzymało Chorzowian w grze. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 1:0.

W drugiej połowie obraz gry wyglądał zgoła inaczej. Józefka przez większość czasu posiadała piłkę, lecz nie potrafiła tego wykorzystać. Kilkukrotnie bramkarza rywali próbował strzałem z dystansu zaskoczyć Michał Kochel, jednak jego próby spalały na panewce. Jastrząb stracił pomysł na grę i większość jego akcji kończyło się dalszym wybiciem piłki. Przełamanie dla Józefki nadeszło w 73 minucie. Po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego Kamila Swobody piłkę do siatki strzałem głową skierował Kochel. Pomimo optycznej przewagi, która byłą widoczna do ostatniej minuty spotkania, zabrakło już sytuacji stuprocentowych. Najbliżej zdobycia bramki był Sebastian Mikiciuk, który oddał silny i celny strzał z rzutu wolnego, który – niestety dla Żółto-niebieskich – obronił bramkarz gospodarzy. Pojedynek zakończył się więc rezultatem 1:1. Do wygranej zabrakło agresji, częstszego wysokiego pressingu i większej liczby dryblingów. Trener Dawid Kubicki wyciągnął jednak z tego spotkania sporo pozytywów.

Po pierwsze gratuluję zawodnikom za wkład w ten mecz. Pomimo tego że zremisowaliśmy, zagrali naprawdę dobre spotkanie. Okazje na strzelenie zwycięskiego gola były, lecz przeciwnik dobrze bronił w kluczowych momentach. Szkoda, że nie wywozimy 3 punktów. Niemniej drugiej strony cieszymy się z jednego oczka, bo to jest kolejny mecz w którym nie przegraliśmy i zamierzamy to utrzymać, jak najdłużej się da. Dziękuję zawodnikom, kibicom i zapraszam na kolejne spotkanie!

TP Jastrząb Bielszowice –  JÓZEFKA CHORZÓW – 1:1 (1:0)

Pierwszy skład Józefki: Brom – Swoboda, Kuza, Jędrusik, Juniewicz – Mikiciuk, Barański, Sroka – Urbaniak, Bełkot, Wojcik