Seniorzy kończą swój sezon. Ostatni mecz, przeciwko Hetmanowi Katowice, odbędzie się w najbliższą sobotę. Tym pod kilkoma względami wyjątkowym spotkaniem podopieczni Krzysztofa Cielucha zwieńczą rozgrywki w sezonie 2021/22. 

Last but not least, czyli ostatni, ale nie mniej ważny – to domena, która powinna przyświecać zawodnikom Józefki przed ostatnim spotkaniem rundy wiosennej. Pomimo pewnego czwartego miejsca w tabeli, sezon zakończony zwycięstwem pozwoliłby pełniej cieszyć się z naprawdę udanej kampanii.

Hetman nie ma jednak zamiaru odpuścić nadchodzącego spotkania. Drużyna znajduje się na jedenastym miejscu w tabeli, a wciąż nie wiadomo, ile zespołów ostatecznie spadnie z katowickiej klasy A. Przy ewentualnej porażce (lub nawet remisie) z Józefką i wygranej Jastrzębia Bielszowice z Wawelem Wirek, Katowiczanie osuwają się na niebezpieczną dwunastą lokatę.

W meczu rundy jesiennej Chorzowianie pokonali gości tamtego spotkania aż 6:1. Hat-tricka ustrzelił Krzysztof Słota, dubletem popisał się Jeremi Piwoń, a jedno trafienie dołożył Dominik Dobrowolski. Po wygranej z Uranią Józefka znajduje się na fali wznoszącej i ma zamiar zakończyć sezon na samym jej szczycie. Spotkanie zapowiada się więc arcyciekawie!

Nie tylko okoliczności sportowe wpłyną na wagę tego spotkania. Mecz przeciwko Hetmanowi będzie dla Krzysztofa Cielucha ostatnim w roli trenera Seniorów. Jose Mourinho z Siemianowic, jak często jest nazywany w lokalnym środowisku szkoleniowiec Żółto-niebieskich, po sezonie pozostanie w klubie i skupi się wyłącznie na pełnieniu funkcji koordynatora. Nadchodzący pojedynek będzie jego 115. oficjalnym meczem na ławce trenerskiej Józefki. Dotychczas wygrał 64% z nich, a po jego batutą drużyna zdobywała średnio ponad 3 bramki na spotkanie. Krzysztof Cieluch od momentu powstania Seniorów pełnił funkcję trenera zespołu. Swojej pracy zawsze ofiarował czas i serce, co przynosiło miarodajne efekty na boisku. Jego sukcesy z pewnością doczekają się osobnego wpis. Po 5 sezonach pracy w roli trenera podjął decyzję o jej zaprzestaniu. Od początku okresu przygotowawczego nowym szkoleniowcem drużyny zostanie dotychczasowy asystent trenera, Dawid Kubicki.

Obecnie możemy napisać tylko i wyłącznie: Trenerze, dziękujemy!

Wszystkich kibiców zapraszamy na to ostatnie spotkanie. Początek widowiska w najbliższą sobotę (11.06) o 15:00 przy ulicy Siwka 6 w Katowicach.

Józefka, do boju!