Pierwsza runda sezonu 2022/23 katowickiej A-klasy za nami. Jak spisali się Seniorzy?

Po trzynastu kolejkach zajmują dziesiątą pozycję w tabeli. Na piętnaście dotychczas zgromadzonych punktów złożyły się cztery zwycięstwa i trzy remisy. Do ósmego w tabeli UKS-u Szopenice Żółto-niebiescy tracą jedynie dwa punky, a do siódmego Wawela Wirek – cztery.

Komentarz trenera Dawida Kubickiego:

Pierwsza runda tego sezonu z pewnością nie była taka, jak wszyscy, w tym ja, sobie wyobrażali. Boisko pokazało, że jest inaczej i musimy to wziąć na przysłowiową klatę. Zarówno zespół, jak i ja musimy wiele rzeczy poprawić. Wykorzystamy an to przerwę zimową i postaramy się dać kibicom to, co oczekują – zwycięstwa. Mimo wszystko rundę zakończyliśmy wygraną, co na pewno jest dla nas sygnałem, że w tej klasie rozgrywkowej nie ma zespołu, z którym nie da się wygrać. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie, które wkładają w tę drużynę.

Komentarz kapitana drużyny, Wojciecha Broma:

Ta runda na pewno nie wyglądała tak, jak moglibyśmy sobie tego życzyć. Problemy kadrowe skutecznie krzyżowały wszystkie nowe pomysły trenera i niestety zweryfikowały nasze plany z początku sezonu. Potrzebowaliśmy czasu, by odnaleźć się w nowych realiach i z każdym meczem funkcjonować co raz lepiej. Pomimo tak trudnych początków drużyna zachowała optymizm, który było widać w szatni i na treningach. Mamy nadzieję wejść z bojowym nastawieniem w rundę rewanżową, aby pokazać niepodważalną wartość naszej drużyny, ale także, i przede wszystkim, by odpłacić się trenerowi za niezachwianą wiarę w nas oraz Kibicom za ich wsparcie w trudnych momentach. W imieniu całej drużyny chciałbym Im wszystkim serdecznie podziękować.

Pomimo, że Seniorzy nie rozgrywają obecnie żadnych spotkań, ich treningi nie ustają. Runda rewanżowa rozpocznie się w połowie marca 2023 roku.

Zdjęcie: Sandra Nowak-Zielonka