Nasi najmłodsi wychowankowie wzięli udział w swoim pierwszym w życiu turnieju piłkarskim. Cider Cup 2022, którego organizatorem był Ruch Radzionków, dostarczył nam sporo wrażeń. 

Dużo uśmiechu, radości, mnóstwo goli i ciekawych akcji – tak na swoim fanpage’u podsumowuje rozgrywki w roczniku 2015 ich organizator. Rzeczywiście – turniej niejednokrotnie przyprawił kibiców o szybsze bicie serca. Formuła rozgrywek była następująca: 6 meczów, każdy z nich po 12 minut, czterech na czterech bez bramkarzy. Oprócz głównego turnieju odbyły się także 2 konkursy: żonglerki oraz rzutów karnych, który wygrał nasz zawodnik, Dawid Hanusiak! Pierwszy turniej i od razu pierwsze indywidualne wyróżnienie – gratulacje!

Dawid po odebraniu nagrody!

Komentarz trenera Michała Słoty:

Zawodnicy dostarczyli rodzicom sporo emocji. Zdobyliśmy kilka bramek, powalczyliśmy i w każdym meczu zostawiliśmy na boisku serducho! To był nasz pierwszy turniej, więc braliśmy udział w historycznym wydarzeniu! 

Drużyna została uhonorowana pucharem, a każdy z zawodników otrzymał dyplom! Choć każdy mecz chcieliśmy wygrać, nie to było najważniejsze. Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa oraz możliwość wzięcia udziału – po raz pierwszy w życiu – w takim przedsięwzięciu!

Skład drużyny: 

Kacper Hyski
Kacper Domański
Dawid Hanusiak
Adam Woźniak
Jan Hunia
Olivier Buffi

Całej drużynie należą się serdeczne gratulacje!

 

Grupowe zdjęcie po zakończeniu rozgrywek