To był ostatni mecz sezonu. Niestety dla Józefki – nieudany. Po słabej pierwszej połowie i lepszej drugiej Żółto-niebiescy zakończyli kampanię 2021/22 porażką 3:0 z Hetmanem. 

To dopiero drugie spotkanie w rundzie wiosennej, w którym Józefka nie zdobyła bramki. Mecz od samego początku nie układał się po myśli Chorzowian. Już w 6. minucie spotkania bramkę dla gospodarzy zdobył Jefferies. Kwadrans później podwyższył prowadzenia na 2:0. Józefka grała ospale i zasłużenie przegrywała. Do połowy utrzymała się dwubramkową przewaga Hetmana. W przerwie spotkania na boisku pojawił się Michał Słota, a piętnaście minut później na murawie zameldował się także jego imiennik, SroczkaPomimo kilku dogodnych sytuacji piłka zamiast wpadać do siatki  odbijała się od obramowania bramki. Druga połowa była w wykonaniu Józefki zdecydowanie lepsza. Brakowało jednak chłodnej głowy, która z pewnością pozwoliłaby rozwiązać niektóre sytuacje w bardziej efektywny sposób. Końcówka to walenie głową w mury obronne Hetmana, który wyczekał odpowiedni moment i zabił mecz bramką na 3:0 w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry. Niestety, Józefka przegrywa ostatnie spotkanie w tym ligowym sezonie. C

Pozytywy? Na pewno występy młodych i zdolnych – Gracjana Wojcika i Kamila Swobody. Poza tym w drugiej połowie widać było sporą motywację do zdobycia bramki kontaktowej. Wiele do życzenia pozostawiała jednak praca sędziego, lecz my pozostawimy to bez komentarza. Spotkanie kilkoma słowami opatrzy trener Krzysztof Cieluch.

– Ostatni mecz sezonu niestety przegraliśmy. Nie chce mówić o brakach kadrowych związanych z kartkami, kontuzjami czy innymi sprawami, jednak miały one znaczący wpływ na przebieg meczu. W pierwszej połowie graliśmy wolno, niedokładnie, z dużą ilością niewymuszonych błędów własnych, bez żadnych konkretów w ataku – wyglądało to tak, jakby granie meczu ligowego dla uczestników tego spotkania było karą. Po przerwie było znacznie lepiej, przede wszystkim graliśmy z większym zaangażowaniem, bliżej przeciwnika, stworzyliśmy kilka dobrych sytuacji, jednak nie potrafiliśmy je zamienić na bramki. Trochę szkoda, że kończymy sezon w takim stylu. Choć 4 miejsce na koniec sezonu to dobry wynik, to ambicje były większe. Chciałby też za ten ostatni ligowy mecz podziękować wszystkim osobom, dla których NASZA DRUŻYNA i KLUB był tak ważny jak dla mnie.

Sezon kończymy na 4. miejscu w tabeli. Przed sezonem nikt nie stawiał na taki wynik. Co oczywiste – apetyt rośnie w miarę jedzenia,, a głód sukcesów z każdym wygranym spotkaniem. Teraz jednak czas na odpoczynek, a następnie przygotowanie się do kolejnego sezonu!

Relacja zdjęciowa dostępna na facebookowym fanpage’u.

Hetman Katowice – JÓZEFKA CHORZÓW – 3:0 (2:0)

6 min. 1:0 – Jefferies

22 min. 2:0 – Jefferies

90 min. 3:0 – Rak

Skład Józefki: Brom (kpt.) – Swoboda, Klencz, Jędrusik, Wojcik – Kuza, Nimpczke (46 min. Słota M.) Kochel, – Piwoń, Watoła (60 min. Sroka), Bełkot

Rezerwowi: Smurzyński, Sosnowski, Kubicki.