Klasa A “VITASPORT”

Naprzód Lipiny – Józefka Chorzów 3:3 (1:0)

Trener Krzysztof Cieluch: Początek spotkania nie był najlepszy w naszym wykonaniu, mieliśmy sporo problemów, głównie po naszej lewej stronie boiska gdzie przeciwnicy bardzo energicznie atakowali i dość łatwo tworzyli sobie sytuacje bramkowe. Po kwadransie zdołaliśmy opanować sytuację boiskową i zaczęliśmy kontrolować przebieg meczu, jednak do końca pierwszej połowy nie stworzyliśmy sobie dobrych okazji bramkowych. Po przerwie dokonaliśmy kilku personalnych i taktycznych korekt i od samego początku tej części gry zaczęliśmy dominować. Jednak w 59 min., po drugiej żółtej kartce, boisko musiał opuścić Słota Michał, a na domiar złego po rzucie wolnym straciliśmy bramkę na 2:0. I kiedy wydawało się, że trudno będzie myśleć o korzystnym wyniku, mając dwubramkowy deficyt i grając w dziesięciu,  nasza DRUŻYNA zrobiła coś niezwykłego. W niecałe dziesięć minut zdobyliśmy trzy gole i objęliśmy prowadzenie w meczu. Jednak to nie był koniec emocji. Na 15 min. przed końcem spotkania, po kompletnie niezrozumiałym faulu na środku boiska, Michał Sroka został ukarany czerwoną kartką i mecz kończyliśmy już o dwóch zawodników mniej. W ostatnim kwadransie straciliśmy co prawda trzecią bramkę, ale w tym okresie gry stworzyliśmy kilka znakomitych okazji by wygrać ten mecz. To było naprawdę szalone spotkanie w którym grając 9 na 11 zdobyliśmy nie tylko jeden punkt, ale przede wszystkim odzyskaliśmy DRUŻYNĘ, która pokazała fantastyczny charakter. W ostatnim tygodniu dwukrotnie odrabialiśmy straty bramkowe, najpierw w pucharowym meczu z wyżej notowanym zespołem Slavii Ruda Śląska oraz teraz  w meczu ligowym, i choć po żadnym z tych spotkań nie możemy być w pełni zadowoleni, bo w pucharze odpadliśmy po rzutach karnych, a w meczu ligowym zdobyliśmy jeden punkt, to nikt z naszych kibiców nie może narzekać na postawę naszych piłkarzy. Ostatnio nasza gra jest widowiskowa – stwarzamy wiele szans bramkowych, a nasze mecze są pełne emocji, teraz chcemy dołożyć do tego zwycięstwo w najbliższym spotkaniu.

Naprzód Lipiny – JÓZEFKA CHORZÓW – 3:3 (1:0)

7 min. 1:0 Pleszak (rzut karny)

59 min. 2:0 Szpitol

63 min. 2:1 Słota (rzut karny)

70 min. 2:2 Sroka

71 min. 2:3 Mikiciuk

85 min. 3:3 Szpitol

Skład Józefki: Brom (kpt.) – Juniewicz, Kuza, Jędrusik, Łata (15 min. Słota M.,)  – Malcharczyk, Słota K., Mikiciuk – Watoła (46 min. Piwoń), Klencz (46 min. Sroka), Bełkot

Rezerwowi: Otto, Nimpczke, Pawlikowski

Żółte kartki: Malcharczyk, Słota M. (dwie)

Czerwone kartki: Słota M. (58 min. w konsekwencji dwóch żółtych), Sroka 75 min.