Niedawno pisaliśmy o świetnym początku Juniorów, więc musimy wspomnieć o równie wspaniałej postawie Orlików.

W minionym okresie rocznik 2013\14 rozegrał aż pięć spotkań. Zarówno w grupie drugiej, jak i w czwartej wszystkie mecze zakończyły się na korzyść Żółto-niebieskich. W pokonanym polu zostały drużyny Śląska Demarko Świętochłowice, UKS-u Ruch Chorzów oraz MKS-u Siemianowiczanka, TP Jastrzębia II Bielszowice i BKS-u Sparta II Katowice. Wyniki (kolejno: 29:0, 13:0, 10:3, 10:3, 9:1) wskazują na łatwą przeprawę, i choć w meczach ze Śląskiem oraz UKS-em przewaga Naszych była aż nadto widoczna, tak pozostali rywale postawili większy opór, a znakomite rezultaty są skutkiem wysokiej skuteczności. Swojego zadowolenia nie kryje trener Mariusz Domański, który podkreśla jednak, że świetna forma nie powinna wprowadzić w szeregi Żółto-niebieskich rozluźnienia.

Na szczególną uwagę zasługuje postawa chłopaków z MKS Siemanowiczanką. Po kilku minutach przegrywaliśmy 0-2, ale spokojna i skuteczna gra spowodowała, że na przerwę zeszliśmy z prowadzeniem 5-2 i w dalszej części spotkania całkowicie kontrolowaliśmy jego przebieg. Wyniki, jakie ostatnio osiągnęliśmy, nie mogą uśpić naszej czujności. Musimy dalej sumiennie pracować na treningach, by pokazać swoją klasę również z innymi przeciwnikami.

Rocznik 2013/14 reprezentuje nas nie tylko w dwóch grupach ligi okręgowej, ale także w Lidze Żaka. Gra na kilku frontach nie przeszkadza młodym zawodnikom, a wręcz można mieć wrażenie, że dodaje im siły, bowiem także w „nieswoich” rozgrywkach prezentują się świetnie.

Na uwagę zasługuje także zgranie podopiecznych trenera Mariusza Domańskiego. Pomimo tego, że chłopcy na codzień trenują w dwóch różnych grupach (żółtej i niebieskiej), w rozgrywkach czwartej grupy ligi okręgowej nie widać cienia braku zrozumienia. Zawodnicy świetnie się uzupełniają i tworzą wyjątkowo zżyty zespół. Tak dobrze prosperujący kolektyw napawa optymizmem.