KLASA A „VITASPORT”

Józefka Chorzów – Wyzwolenie Chorzów   3:0 (0:0)

Trener Krzysztof Cieluch: Bardzo się cieszymy, że mogliśmy w końcu zagrać o ligowe punkty. Tydzień wcześniej pokonaliśmy drugi zespół Ruchu 4:1, ale „niebiescy” w A klasie grają towarzysko, więc punktów nie otrzymaliśmy. Teraz trzeba było zagrać już mecz derbowy o stawkę i sami byliśmy ciekawi jak poradzimy sobie z presją, tym bardziej, że w wyjściowej jedenastce naszego zespołu, na spotkanie z Wyzwoleniem wyszli sami nastolatkowie. Pierwszą połowę zagraliśmy nerwowo, nie potrafiliśmy złapać odpowiedniego rytmu gry i trzeba też powiedzieć, że zespół przeciwnika skutecznie rozbijał nasze trochę nieporadne ataki. W drugiej połowie było znacznie lepiej, przede wszystkim zagraliśmy na większym luzie i dość szybko po przerwie uzyskaliśmy prowadzenie. Chwilę potem „Kaka” w odstępie trzech minut dwukrotnie otrzymał żółtą kartkę, w wyniku czego ostatnie 30 minut graliśmy w „10”. Drużyna przeciwnika, mając zawodnika przewagi, zaatakowała nieco wyżej, co dało nam trochę więcej wolnej przestrzeni na połowie Wyzwolenia  i tu muszę pochwalić naszych piłkarzy, którzy stworzyli wiele sytuacji do zdobycia kolejnych bramek – dwie z nich Jerek Piwoń zamienił na bramki. Może nie był to nasz najlepszy mecz, ale widać, że powoli forma idzie w górę. Za tydzień na naszym boisku, w roli gości, zagramy z Bielszowicami. W pierwszej rundzie Jastrząb zremisował z nami 0:0, tym razem liczymy, że zgarniemy komplet punktów.

JÓZEFKA CHORZÓW – Wyzwolenie Chorzów  3:0 (0:0)

55 min. 1:0 bramka samobójcza (Widera)

69 min. 2:0 Piwoń

84 min. 3:0 Piwoń

Skład Józefki: Brom – Werner, Gruchalski (kpt.), Jędrusik, Bernacki  – Malcharczyk, (46 min. Kabała), Słota, Mikiciuk – Bełkot (60 min. Klencz ), Dobrowolski (65 min. Kuza), Piwoń.

Rezerwa: Smurzyński, Dzbik, Kubicki, Sroka

Żółte kartki: Malcharczyk (27 min.), Kabała (58 min. i 61 min.), Klencz (91 min.)

Czerwona kartka: Kabała (w wyniku dwóch żółtych 61 min.)