Cóż to był za dzień! 25 czerwca 2022 roku na pewno na długo zapadnie nam w pamięć, nie tylko ze względu na koncert Dawida Podsiadły, ale przede wszystkim na wydarzenie, które miały miejsce przy ulicy Pokoju. Na gali poznaliśmy laureatów prestiżowych nagród i podsumowaliśmy sezon. Po uroczystościach mogliśmy cieszyć się świetną pogodą, korzystając z atrakcji przygotowanych przez OberibaKAMP. 

Nagrody, jak co roku, były przyznawane w 10 kategoriach. Podstawą otrzymania nominacji był przede wszystkim fakt, iż nominowany zawodnik przebywał w naszym klubie cały miniony sezon. O sukcesie decydowały osiągnięcia piłkarza z zespołem, jego indywidualny wkład w drużynę oraz wartość sportowa. Jak prezentowała się finalna klasyfikacja?

  1. Zawodnik Sezonu 2021/2022 – Kamil Swoboda (I miejsce), Dorian Olejniczak (II miejsce), Maciej Zorychta (III miejsce)
  2. Odkrycie sezonu 2021/2022  – Wojciech Hellmann, Kornel Borkiewicz, Jakub Śniegoń
  3. Bramkarz sezonu 2021/2022 – Igor Skawiński, Jakub Labus, Tomasz Małachowski
  4. Obrońca sezonu 2021/2022 – Maciej Zorychta, Krzysztof Sokolik, Krzysztof Ładniak
  5. Pomocnik sezonu 2021/2022 – Miłosz Nawojski, Michał Dubicki, Kacper Banaś
  6. Napastnik sezonu 2021/2022 – Dorian Olejniczak, Nikodem Jóźwik, Kamil Sekściński
  7. Skrzydłowy sezonu 2021/2022 – Kamil Swoboda, Adam Brylczak, Robert Smurzyński
  8. Wszechstronny zawodnik 2021/2022 – Krzysztof Wawrzyczek, Szymon Tramś, Gracjan Wojcik
  9. Żak sezonu 2021/2022 – Kacper Banaś, Albert Różański, Jakub Kąkol
  10. Skrzat sezonu 2021/2022 – Dawid Hanusiak, Filip Matuszczyk, Olivier Buffi

Nagrody wręczali laureaci z poprzednich lat, zawodnicy Seniorów, trenerzy oraz przedstawiciel firmy OberibaKamp, a także (tę najbardziej prestiżową) prezes zarządu naszego klubu, Pan Jarosław Skrago. Gala zakończyła się wspólnym zdjęciem zwycięzców, którzy mogli pochwalić się swoimi statuetkami fotoreporterom.

Po uroczystościach przyszedł czas na mniej formalną część. Podczas niej chętni mogli korzystać z atrakcji przygotowanych przez OberibaKAMP. Do dyspozycji uczestników była dmuchana ścianka wspinaczkowa, tor wodny do jazdy na desce oraz tzw. bumper balls, czyli dmuchane kule.

Ponadto na drugiej połowie boiska toczyła się zawzięta rywalizacja – mecz rodzice vs piłkarze Józefki! Naprzeciw siebie stanęli ojcowie i synowie, trenerzy i ich podopieczni. Na kilku mini-boiskach zawodnicy poszczególnych roczników mieli okazję zmierzyć się ze swoimi rodzicami i trenerami. Z bacznych obserwacji redaktora wynika, że młodsza część Żółto-niebieskich częściej wychodziła z tych pojedynków zwycięsko. Cóż, rodzice muszą jeszcze trochę potrenować i może za rok uda im się pokonać swoje pociechy :).

Wszystkim zaangażowanym w organizację wydarzenia chcielibyśmy najserdeczniej podziękować. Wam, najdroższe Panie, za pyszne wypieki, obecność w sklepiku i doping podczas meczów. Wam, Panowie, za wszelką pomoc i udział w rozgrywkach. Jednak każdemu dziękujemy po prostu za obecność; za to, że mogliśmy na was liczyć zarówno w sobotę, jak i przez cały sezon.

Zdjęcia z wydarzenia dostępne na naszym facebookowym fanpage’u. Gdyby ktoś chciał podzielić się swoimi zdjęciami, zapraszamy do kontaktu w wiadomości prywatnej.