Dwa tygodnie treningów drużyny Seniorów doprowadziły ją do momentu, w którym po raz pierwszy w tym sezonie zaprezentuje się szerszej publiczności. Już 30 lipca (sobota) podopieczni trenera Dawida Kubickiego rozegrają mecz I rundy Pucharu Polski Podokręgu Katowice.

Górnik kontra drużyna z Chorzowa w pierwszej rundzie Pucharu Polski, brzmi znajomo? Pierwszym rywalem Żółto-niebieskich będzie drużyna UKS-u MK Górnik Katowice, na co dzień występująca w lidze okręgowej. Będący o półkę wyżej przeciwnik przyjeżdża do Chorzowa w roli faworyta. W zeszłym sezonie Katowiczanie zajęli 12. miejsce w tabeli. Po 34 kolejkach na ich koncie widniało 37 punktów, dzięki czemu spokojnie zagwarantowali sobie utrzymanie, z przewagą 5 punktów nad trzynastą Tęczą Błędów.

Patrząc jedynie na statystyki, Górnik prezentuje się lepiej. Nie należy jednak zapominać o sile naszych zawodników w rozgrywkach pucharowych, którą wyjątkowo przekonująco zaprezentowali rok temu.

Początek meczu o godzinie 11:00. Miejscem spotkania boisko przy ulicy Filarowej. Zapraszamy wszystkich kibiców! Wejście nie będzie biletowane.

Józefka, do boju!