Drugi sparing w tym roku i druga wygrana. Podopieczni Krzysztofa Cielucha pokonali Grunwald aż 5:2.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 12. Pogoda, w przeciwieństwie do poprzedniego meczu, dopisywała i zamiast deszczu mogliśmy od czasu do czasu cieszyć się wyglądającym zza chmur słońcem. W pierwszych minutach spotkania mecz był dość zamknięty. Pomimo kilku dobrych okazji Józefki pierwsza bramka padła dopiero w 24’ minucie meczu. W polu karnym rywali faulowany był Robert Kuza a jedenastkę na bramkę pewnie zamienił Krzysiu Słota. Na tym obie drużyny zakończyły strzelanie w pierwszej połowie.

Drugą część spotkania obfitowała w bramki. Tuż po przerwie gola na 1:1 zdobyła drużyna gości. Niemniej niedługo mogli się cieszyć z wyrównania, gdyż odpowiedź Józefki przyszła niecałe 3 minuty później. Wprowadzony w drugiej połowie Bartek Łata zaskoczył bramkarza rywali centro-strzałem z lewej strony boiska, dając Józefce prowadzenie. Chorzowianie poszli za ciosem i w 63. minucie podwyższyli wynik na 3:1. Tym razem strzelcem bramki był Jeremi Piwoń. Józefka nie zamierzała spoczywać na laurach. Niestety, na przeszkodzie raz po raz stawał golkiper rywali czy obramowanie bramki. Józefka dominowała, lecz Grunwald także stwarzał okazje, co przypieczętował bramką zdobytą w 72’ minucie. Od tego momentu do siatki trafiała jedynie drużyna z Chorzowa. Najpierw pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Sebastian Mikiciuk a w samej końcówce spotkania, po niefortunnym zbiegu okoliczności, piłkę do własnej bramki skierował zawodnik gości, Patryk Sobstyl.

Kolejny sparing możemy zaliczyć do bardzo udanych. Cieszy kolejny dobry występ naszych zawodników i podtrzymanie zwycięskiej passy! Dziękujemy kibicom za przybycie na spotkanie. Do zobaczenia na kolejnych meczach!

PKS JÓZEFKA CHORZÓW 5-2 GKS GRUNWALD RUDA ŚLĄSKA

24′ Krzysztof Słota, 1:0
47′ Kamil Skorupa, 1:1
50′ Bartek Łata, 2:1
63′ Jeremi Piwoń, 3:1
72′ Jakub Kubica, 3:2
82′ Sebastian Mikiciuk, 4:2
85′ Patryk Sobstyl (samobójcza), 5:2