Nasza seniorska drużyna dość gładko rozprawiła się z drużyną KS Psary w pierwszym tegorocznym meczu sparingowym. Kibice, którzy przyszli na spotkanie, mogli narzekać jedynie na warunki atmosferyczne, gdyż byli świadkami aż 8 trafień.

Worek z bramkami otworzył w jednej z pierwszych akcji meczu Dominik Dobrowolski. Goście doprowadzili do wyrównania w 7. minucie spotkania, lecz na odpowiedź Józefki nie musieliśmy długo czekać. Już 120 sekund później Jeremi Piwoń strzałem z okolicy 10. metra pokonał bramkarza gości. W 17. minucie meczu goście wyprowadzili swój ostatni cios, strzelając bramkę na 2:2. Do końca pierwszej połowy strzelał już tylko Jerek, który zdołał już w tej części spotkania skompletować hat-tricka. Bramka na 3:2 to trafienie wyjątkowej urody. Po podaniu Krzysia Słoty Piwoń uderzył piłkę z woleja pod poprzeczkę, nie dając bramkarzowi szans na obronę strzału. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 4:2 dla gospodarzy.

Na drugą połowę meczu trener Krzysztof Cieluch zaplanował kilka zmian. Na boisku pojawił się m.in. zawodnik testowany, który w 77. minucie wpisał się na listę strzelców. Kilkanaście minut wcześniej bliski zdobycia bramki był Sebastian Mikiciuk, który oddał świetny strzał z rzutu wolnego. Niestety w tej sytuacji Seba musiał uznać wyższość bramkarza gości. Strzelanie przy Filarowej zamknął Paweł Nimpczke, który po pięknej drużynowej akcji, w którą znów zaangażowany był Mikiciuk, zamienił podanie Kamila Swobody na bramkę.

Spotkanie można zaliczyć do udanych. Biorąc pod uwagę fakt, że nasza drużyna mierzyła się z liderem sosnowieckiej A-klasy wynik robi tym większe wrażenie. W drugiej połowie spotkania Józefka całkowicie kontrolowała spotkanie, czego świadectwem może być czyste konto.

Liczymy na podtrzymanie zwycięskiej passy. Kolejne spotkanie już w weekend. W sobotę (12.02) o godzinie 12:00 zmierzymy się z Grunwaldem Ruda Śląska. Więcej informacji wkrótce!

PKS JÓZEFKA CHORZÓW 6:2 KS GMINA PSARY

2’ Dominik Dobrowolski
7’ Goście
9’ Jeremi Piwoń
17’ Goście
35’ Jeremi Piwoń
43’ Jeremi Piwoń
77’ Zawodnik testowany