Józefka Chorzów – Wyzwolenie Chorzów 6:1 (1:0)

Trener Krzysztof Cieluch: Po wyjazdowym zwycięstwie z Chorzowskim Ruchem drużyna zyskała sporo pewności i to bardzo pomogło nam w uzyskaniu tak dobrego wyniku w meczu z Wyzwoleniem. W pierwszej połowie, po pięknym golu Jerka prowadziliśmy 1-0 i w pełni kontrolowaliśmy mecz, jednak mimo kolejnych szans na bramki więcej goli w tej części gry nie strzeliliśmy. Na początku drugiej połowy szybko zdobyta bramka na 2-0 przez Dobrego spowodowała, że nasza pewność zamieniła się w nonszalancję i chwile później było już 2:1. Jednak po straconym golu zareagowaliśmy fantastycznie i po znakomitej akcji Dobry ponownie wyprowadził nas na dwubramkowe prowadzenie. Później graliśmy już na dużym luzie, a kolejne bramki zdobyte przez Dobrego i Michała Srokę, dały nam wysokie zwycięstwo w jakże ważnym derbowym pojedynku. Wiadomo, zawsze zwycięstwa budują, ale teraz wyraźnie widać jak ta drużyna znowu rośnie i to mnie bardzo cieszy, szkoda tylko, że wciąż nie mamy do dyspozycji wszystkich zawodników, bo z pewnością bylibyśmy jeszcze mocniejsi, jednak na choroby czy kontuzje niestety wpływu nie mamy. Teraz czeka nas wyjazd do Siemianowic – do drużyny, która w tym sezonie jeszcze nie zaznała smaku porażki, jednak po ostatnich naszych występach mocno wierzymy w wygraną.

Chciałem jeszcze podkreślić jeden fakt.  W 2021 roku nasza drużyna zagrała 6 spotkań w rozgrywkach A Klasy z drużynami z Chorzowa i wszystkie te spotkania wygrała !!! 4:1, 4:2 z Ruchem, 5:0, 3:1 ze Stadionem oraz 3:0 i 6:1 z Wyzwoleniem – brawo dla zawodników żółto – niebieskiej drużyny.

JÓZEFKA CHORZÓW –  Wyzwolenie Chorzów 6:1 (1:0)

15 min. 1:0 Piwoń

47 min. 2:0 Dobrowolski

55 min. 2:1 Urbaniak

64 min. 3:1 Dobrowolski

66 min. 4:1 Sroka

74 min. 5:1 Dobrowolski

90 min. 6:1 Sroka

Skład Józefki: Brom (kpt.) – Pawlikowski (46 min. Sroka), Kuza, Jędrusik, Klencz – Malcharczyk (85 min. Łata), Słota (88 min. Nimczke), Mikiciuk – Piwoń, Dobrowolski, Bełkot (85 min. Sosnowski)

Rezerwowi: Smurzyński