piątek, 16 listopada 2018 r.

WIADOMOŚCI

2018-03-25

Wspaniałe otwarcie piłkarskiej wiosny 2018

Wspaniale rozpoczęły się zmagania ligowe wiosną 2018 roku. Jako pierwsi na boisko wybiegli zawodnicy drużyny młodzików którzy jako beniaminek I ligi, pojechali na mecz do Dąbrowy Górniczej gdzie zmierzyli się z mistrzem poprzedniego sezonu.
Pierwszoligowe zmagania Wojewódzkiej Ligi Młodzików w słoneczne niedzielne popołudnie, obserwowała spora grupa najwierniejszych kibiców Józefki. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie i dostarczył niesamowitych emocji. Nasi piłkarze chyba nieco zaskoczyli mistrzów poprzedniego sezonu, gdy od samego początku przejęli inicjatywę w grze utrzymując się zdecydowanie dłużej przy piłce. Co prawda nie stworzyliśmy sobie zbyt wiele czystych sytuacji bramkowych lecz przeciwnik wyraźnie w tym okresie nie był w stanie złapać rytmu gry. Kiedy wydawało się że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem to na minutę przed jej zakończeniem zawodnicy Józefki przeprowadzili składną akcję prawą stroną boiska którą zakończył pięknym precyzyjnym strzałem po ziemi nasz "Paulinio" - Paweł Jędrusik. Na przerwę schodziliśmy zatem z jednobramkową przewagą. Po zmianie stron zdecydowanie role się odwróciły. To gospodarze przejęli inicjatywę w grze czego efektem był dla nich rzut karny. Oli obronił strzał "z wapna" lecz wobec dobitki był już bezradny. Na odpowiedź naszych piłkarzy nie trzeba było długo czekać, piłkę z naszej połowy zagrał Mati Talaga którą przejął "Bobi" Bębenek który wyprzedził obrońcę drużyny gospodarzy i wyłożył piłkę wzdłuż bramki gdzie Adik Długosz z kilku metrów dopełnił formalności, 2-1 dla nas !! To jeszcze bardziej nakręciło zespół z Dąbrowy Górniczej która stworzyła sobie kilka znakomitych okazji do wyrównania lecz tego dnia nasz bramkarz Olivier Reguła bronił fantastycznie co pozwoliło naszej drużynie odnieś zwycięstwo.
Zatem początek sezonu 2018 roku Józefka rozpoczęła od wygranego meczu w I Lidze Wojewódzkiej Młodzików - wilkie gratulacje, teraz czekamy na rozpoczęcie rozgrywek i równie dobre wieści ze strony trampkarzy, orlików, żaków i seniorów naszego klubu.