Kolejny sezon dobiegł końca. Piłkarski rok 2018/2019 z pewnością był jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszy w historii naszego klubu. Było zatem czym się pochwalić, co uczyniliśmy podczas corocznej „ Józefkowej” Gali Piłkarskiej, na której nagrody wręczali, podobnie jak w zeszłym roku, piłkarze naszej drużyny seniorów, którzy ten sezon jako beniaminek ligi zakończyli na dobrym czwartym miejscu w A-klasie. Jeszcze lepszy wynik osiągnęli juniorzy Józefki, którzy na początku gali odebrali z rąk Prezesa podokręgu Katowice puchar za wygranie rozgrywek ligowych. Trzeba podkreślić, że drużyna trenera Kubickiego wiosną nie przegrała żadnego meczu ligowego, co pozwoliło nie tylko wygrać rozgrywki w wielkim stylu, ale również awansować do III ligi wojewódzkiej juniorów młodszych. Ponadto Wojciech Brom (bramkarz, który przez cały sezon nie przegrał żadnego meczu, a w czterech występach w Klasie A nie przepuścił żadnej bramki !!!), Oliwier Olszówka, Tomasz Bełkot oraz Dominik Dobrowolski z dużym powodzeniem zadebiutowali już w drużynie seniorów. Jednak największy sukces odnieśli trampkarze naszego klubu, którzy jesienią 2018 roku wygrali rozgrywki I ligi wojewódzkiej zostając tym samym najlepszą drużyną trampkarzy młodszych na Śląsku !!! Drużynę do tego mega sukcesu prowadzili przede wszystkim: filar obrony drużyny trenera Langera – Mateusz Talaga oraz nasz reprezentant kadry Śląska Szymon Bębenek. Trzeba jeszcze zaznaczyć dobry występ w III lidze wojewódzkiej młodzików trenera Andrzeja Słoty, którzy mimo tego, iż przez cały sezon byli trapieni kontuzjami kluczowych graczy, to na koniec rozgrywek zajęli trzecie miejsce.

Po wręczeniu nagród indywidualnych najlepszym zawodnikom – laureatów przedstawiamy poniżej, nasze drużyny rozegrały mecze, gdzie przeciwnikiem byli rodzice naszych piłkarzy. Wyniki tych spotkań nie miały już żadnego znaczenia – choć emocji i pięknych goli było sporo. Oczywiście jak co roku nie zabrakło dobrej kiełbaski i przepysznych ciast upieczonych przez mamy naszych gwiazd.

Teraz przerwa wakacyjna – krótka bo 15. lipca wracamy do treningów i już nie możemy się doczekać kolejnego sezonu ligowego – miejmy nadzieję, że równie bogatego w sukcesy jak miniony.

 

Laureaci Gali Piłkarskiej – Czerwiec 2019

Najbardziej wszechstronny zawodnik – MOŚCIŃSKI Szymon

Odkrycie sezonu – WONS Remigiusz

Piłkarski diament – NAWOJSKI Miłosz

Bramkarz sezonu – BROM Wojciech

Obrońca sezonu – TALAGA Mateusz

Pomocnik sezonu – MIKICIUK Sebastian

Skrzydłowy sezonu – BĘBENEK Szymon

Napastnik sezonu – MATYŚKIEWICZ Denis

Zawodnik sezonu – BROM Wojciech i TALAGA Mateusz

 

Nagroda specjalna – GĄSIOR Maja – najlepsza piłkarka.