Punkt w meczu derowym ze Stadionem Śląskim to punkt cenny. Nasi Seniorzy zremisowali z rywalem zza miedzy 1:1. Gdyby nie brak skuteczności wynik mógłby być zupełnie inny.

Od pierwszego gwizdka gospodarze mieli widoczną przewagę. Kreowali więcej sytuacji, dłużej utrzymywali się przy piłce i prowadzili grę. Pomimo kilku szans na szybkie otwarcie spotkania pierwsza bramka padła dopiero w 30. minucie spotkania. Po odbiorze w środku pola Krzysztof Słota napędził akcję podaniem w boczny sektor boiska. Tam na piłkę czekał już Kamil Swoboda, który precyzyjnym strzałem z fałsza pokonał bramkarza rywali. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem Józefki.

W drugiej części spotkania Żółto-niebiescy wciąż byli stroną przeważającą, lecz niestety nie przekładało się to na liczbę strzelonych bramek. Grzech nieskuteczności zemścił się w ostatnim kwadransie spotkania. Rzut rożny dla Stadionu Śląskiego, zamieszanie w polu karnym, wygrana przebitka Zieloni mogli cieszyć się z bramki wyrównującej. W ostatnich minutach meczu goście mieli swoje okazje, by wyjść na prowadzenie. Niemniej oni, tak jak na początku gracze Józefki, także nie potrafili wykorzystać swoich okazji. Tego dnia jeden punkt był najwyraźniej pisany obu drużynom.

Przed drużyną Seniorów jeszcze dużo pracy, jednak cieszy fakt, że piłkarze zostawili na boisku kawał serducha, mówi trener Dawid Kubicki.

Wszyscy czujemy duży niedosyt, a zarazem cenimy ten punkt. Mieliśmy wystarczająco dużo okazji, aby zamknąć ten mecz i dopisać sobie trzy punkty. Natomiast jedno się sprawdza. Niewykorzystane sytuacje się mszczą, co odczuliśmy na własnej skórze. W następnym meczu zrobimy wszystko, by wykorzystać praktycznie każdą sytuację, którą będziemy mieli. Muszę jednak pochwalić zespół, bo zagrali z taką motywacją i zaangażowaniem, jakie chcę widzieć w każdym meczu, bez znaczenia czy to mecz ligowy, czy kontrolny.

Po czterech meczach Józefka ma na swoim koncie pięć punktów. W kolejny weekend kolejne spotkanie z miejscowym rywale, UKS-em Ruch Chorzów. Już teraz serdecznie zapraszamy!

JÓZEFKA CHORZÓW –  KS Stadion Śląski Chorzów – 1:1 (1:0)

1:0 – Kamil Swoboda